Bachata

Bachata, Dominic Cumhuriyeti’ne özgü müzik ve dans türü olarak bilinir. Romantiktir ve romantik olduğu kadar da sıcak bir dans türüdür.

Gitarın ön planda olduğu bas gitar, bongo, maracas, guiro çalgılarının bulunduğu müzikler eşliğinde yapılır. Sosyal latinin vazgeçilmezi salsa dansıyla beraber vazgeçilmezler arasına girmiştir. Salsa bachata dansları en popüler ve birbirinden ayrılmaz iki latin dansıdır.

Bachata denildiğinde akla ilk gelen şey “acılı aşk parçası” olmaktadır. Öğrenmesi oldukça kolay ancak bir o kadar da duygu yoğunluğu olan bu dans türüne ilgi çok fazla olduğundan latin dans gecelerinde salsa dansından sonra en çok duyacağınız müzik türü olacaktır.

Bachata dans müziği, bachata dans videoları, bachata öğrenme videoları izlerken ve de bachata dans figürleri detaylarında görebileceğiniz ve de hissedebileceğiniz üzere insanın içine işler. Bu videolar eşliğinde, bachata dansı nasıl yapılır, bachata dansı nedir sorularına yanıt bulup, bizlerle beraber bir bachata kursu sizlere ne kazandırır görebilirsiniz.

Bachata dansıyla ilgili en önemli materyal olan ve diğer latin danslarında da kullanılabilen bachata ayakkabısı ile bachata dans kıyafetleri satışı da okulumuz tarafından sizlere yapılabilmektedir. Sizlere fırsat olarak sunabileceğimiz fiyatları Danzonn Dans Akademimiz ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.