Oryantal

Bir Başkent dans kursu, Ankara dans kursu olarak gerek sosyal medyadan gerekse düğün dansı ya da latin dansları eğitimi alan öğrencilerimizden sıklıkla oryantal dans öğrenmek istiyorum, oryantal dans nedir, oryantal dans nasıl yapılır gibi sorular almaktayız.

Eski Mısır kökenli, Kızılderililer ve Endülüslüler gibi çok sayıda toplumdan etkilenerek gelişen oryantal dansı ya da ‘bellydance’, özellikle 20. Yüzyılda Mısır sineması sayesinde tanınmıştır. Yayılması hiç hız kaybetmeden Batıda da halen devam etmektedir.

Oryantal dans figürleri, oryantal dans hareketleri sanıldığının aksine yapılması çok zor olmayan figür ve hareketlerdir. Halk arasında göbek dansı oryantal diye bilinir. Düğünlerin vazgeçilmez unsurlarından birisidir oryantal dans.

Oryantal dans derslerimiz, profesyonel oryantal dans eğitmenimiz eşliğinde haftada 1 gün 1 saat şeklinde yapılmaktadır. Amacınız ister kilo vermek ve formda kalmak, isterseniz de eğlenmek olsun oryantal kursu bünyemizde çok keyif alacağınıza eminiz.

Ankara oryantal dans kursu olarak oryantal dans dersi almak isteyen siz değerli ziyaretçilerimizi oryantal kursu fırsatlarımız hakkında bilgi almak için bekliyoruz.