Salsa

Latin dansları içerisinde adı en sık geçen salsa dansı, Afrika’nın ritmiyle Avrupa’nın melodisinin Karayipler ile karışması ve ortaya çıkan birçok ritmin New York’ta erimesi sonucu ortaya çıkan bir dans türü olarak tanımlanabilir. Türkiye’nin başkenti Ankara şehrinde de bu dans kombinasyonunu sizlere tanıtmak ve öğretmek en büyük idealimiz.

Günümüzde Latin Dansları denildiğinde akla ilk gelen dans türü olması ile Salsa Dansı, en popüler dans kurslarımız arasındadır. Latin dans gecelerinde de en fazla Salsa müzikleri çalınmaktadır. Bu müzikler eşliğinde, her salsa dansçısının seviyesine uygun, zengin çeşitliliği olan salsa dans figürleri, salsa dersi alan tüm dans öğrencilerimiz için uygulamalı olarak öğretilmektedir.

Salsa dersleri okulumuzda On2 yani diğer bilinen adıyla Newyork Style olarak verilmektedir. Alternatifi olan On1 yani L.A style (Los Angeles) çeşitli derslerimizde kullanılmaktadır.

Yurtiçi ve yurtdışı dans festivallerinde, dans kongrelerinde sayısız eğitim vermiş, alanlarında en deneyimli hocalarımız eşliğinde akademimizin salsa kursu konsepti ile sizlere hem salsa dansı öğretiyor, forma girmenize yardımcı oluyor hem de günün yorgunluğunu atarak sosyalleşmenize olanak sağlıyoruz.

Salsa dansıyla ilgili en önemli materyal olan ve diğer latin danslarında da kullanılabilen salsa ayakkabısı satışı okulumuz tarafından sizlere yapılabilmektedir. Sizlere fırsat olarak sunabileceğimiz fiyatları Danzonn Dans Akademimiz ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Ayrıca Ankara salsa geceleri etkinliklerimizde sizleri izleyici, sosyalleşmek amaçlı amatör salsa dansçısı ya da geleceğin profesyonel salsa dansçısı olmak amacıyla bekliyoruz.